Kaçırmayın
Anasayfa » Hackerlik » Demek ki, bir hacker olmak istiyorsunuz !
Hacker olmak
Hacker olmak

Demek ki, bir hacker olmak istiyorsunuz !

Bunu okuduğunuza göre bir hacker olmak için can atıyorsunuz.
Hackerlık BT güvenlik firmaların (pentesters), orduların ve casusluk örgütleri taraflarından hızlıca en çok aranan bir beceri haline geliyor. Şu anda, bu örgütlerin çoğu yeterince iyi eğitimli hacker bulamıyor. Bu sebepten dolayı şimdi bir hacker olarak yetişmek için uygun bir zamandır.

Hacker olmak için bir yol !

Bir hacker olmak için zor bir yoldan geçmeniz lazım. Bu alanda bazı yenilerin düşündüğü: bir gizli hack “aracını” indirip ve kullanarak istediğin bilgisayarı / websitesini hacklemek, bu tamamen yalandır :-) .
Diğer BT’deki meslekler aksine, buyuk bir hacker ağ, veritabanları, isletim sistemleri, web sunucuları, yazılım ve kriptografi dahil olmak üzere bilgi teknolojiden anlaması gerekir. Buna ek olarak, bir hacker birden fazla işletim sistemlerinin fonksiyonel bilgisine sahip olması gerekir.

Bunları öğrenmek bir kaç yıllık deneyim veya araştırma suresi alabilir. Bunları hepsini öğrendikten sonra, bu sistemleri nasıl kırarım diye odaklanmanız gerekir. Bu eğitim ve deneyim gerektirir.

Kutu dışında düşünme !

Hacking BT’nin diğer alanları gibi değildir. BT’nin çoğu alanlarında şöyle bir şey öğrenirsiniz:
Bunu yaparsam bu olur, sonra bunları da yaparsam sistem istediğim gibi çalışır.
Hack yaparken genellikle durum bu değildir. İyi bir hacker kutunun dışında düşünmek zorundadır. Biz sistemlerin çalışma yöntemlerini yakından anlamamız gerekir, böylece bu sistemi kendi istediğimiz şekilde çalıştırabiliriz.

Süreklilik !

Önemli bir not: her hack her zaman çalışmaz. Farklı koşullara bağlı olarak, bir hack simdi çalışıp 1 saat sonra belki çalışmaz. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsak, nelerin değiştiğini bulup farklı yöntemler ile tekrar denemeliyiz. Ek olarak, bir hack sadece 1 kere çalışıp ve bir sonraki kez asla çalışmaz. Küçük bir örnek vereyim: Eğer uzaktan kod çalıştırmak istiyorsanız ( Remote Code Execution ), genellikle bir arabelleğin taşması gerektirir ( Buffer Overflow ) . Böyle sistemlerde sadece 1 şansınız olabilir.

Yaratıcılık !

Bir hackerın yaratıcı olması gerekir. Eğer burada hazıra konmayı bekliyorsanız hackerlık sizin için uygun olmayabilir. Sizler için mutlaka güzel ve iyi araçlar vardır, ama çoğu zaman bu aracı nasıl kullanacağı konusunda yaratıcı olmanız gerekebilir, veya bu aracı belirli görevler için değiştirmeniz gerekir.

Yani…… bir hacker olmak istiyorsanız, buradan iyi bir başlangıç yapabilirsiniz, ama bu kolay olmayacaktır. Eğer yeterince zaman, arzu ve isteğiniz varsa. Bu sizin için en ilginç meslek (hobi) olabilir

12 Yorumlar

 1. Merhaba …
  Ben hacker olmak istiyorum . Bunun için her şeyi göze alıyorum . İlk ne yapmalıyım ?
  Vaktiniz olursa … Sakıncası yoksa … Benim bir kaç yıllık hocam olurmusuz ?
  Nasıl irtibata geçe biliriz ?

 2. Anladım , anladım . :(

 3. rica etsem benimle iletişime geçebilirmisiniz.

 4. Benimle iletisime geçerseniz sevinirim.yardima ihtiyacım var

 5. Merhaba
  Yusuf Uygun bey . Sizin bu yazınız çok insana işık yolu olmuşdur . Çok insana iyi bir motivasyon olmuşdur . Çok beğendim . Bende hacker olmak istiyorum . Tüm yazılarınızı okuyorum . Ne kadar hacker olmak isteyen insan var . Bir çok siteler geziyorlar . Ama bunun gibi güzel anlatılmış , bilgili site ve sizin gibi adam bulamıyorlardı . Artık buluyorlar . Kaç insanın işık yolu oldunuz . İnanın ne kadar site vs . aradım . Her yerde aradım . Ama böyle güzel yer bulamadım . Bende bu yolda ilerlemek istiyorum . Çook istiyorum . Benimle iletişime geçermisiz , biraz sorularım olcakda .

 6. Yusuf Uygun bey .
  Bir sitenin admin panelini buldum ve şifresini buldum . Ama index ata bilmiyorum . Yardımcı ola bilirmisiz .

 7. O resmi bilmeye ne var ?
  Tor Browser

 8. Saol . Tesekkur

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmişdir *

*


IP Adresiniz: 35.172.201.102

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>