Kaçırmayın
Anasayfa » Hackerlik » Hackerlar Androiddeki verileri hacklemek için 92% şansları var
Androiddeki verileri hacklemek
Androiddeki verileri hacklemek

Hackerlar Androiddeki verileri hacklemek için 92% şansları var

“University of California, Riverside” ve “University of Michigan” daki araştırmacıların yaptığı hack ile Android’daki verileri 92% oran ile hacklemek leri mümkün. Ayriyeten bu hack 86% oran ile Newegg, 83% oran ile Chase Bank ve hotels.com basari olarak sonuçlanmıştır.
Bu hack’in en önemli noktası ise: Android kullanıcıyı bir zararlı uygulama indirmesi gerekiyor. Herkesin bildiği gibi, Android’un play store’unda arada sırada bir zararlı uygulama denk gelebiliyor.

Eğer bu zararlı uygulama bir Android sisteminde kuruldu ise, orjinal Chase Bank uygulamasını kontrol eder. Bu Chase Bank uygulaması çalıştığı anda, bu zararlı uygulama otomatikten bir Fake Login ekranı gösterir.
Aslinda bu hacki kullanmak oldukça basit ve başka hacklerlar bunu deneyebilir. İlk öncelik ile kullanıcı bir uygulama indirmek zorunda, bugünlerde herkes bedava uygulama aramaktadır. Paralı olan bir uygulamayı bedava indirmeyi kim istemez :-)
Sonra bu zararlı uygulama ile başka uygulamayı çalıştırıp çalışmadığı kontrol edilir, ve bu andan sonra Fake Login ekranı gösterir.

Chase Bank uygulamasını örnek alırsak, bakiye sorgulama yaptığınız anda ve kameranızı çalıştırdığınız anda hacker istediği görüntüyü alabilir.

Bir örneğe bakalım (ingilizce):

Bu uygulamanın puf noktası ise; bu uygulama bazen paylaşılmış bellek kullanıyor. Asil hacklenen budur, paylaşılmış bellekten doğru bakılır uygulama çalıştırıldığı, ve çalıştırıldığı anda Fake Login ekranı yerleştirilir. (bu uygulama sadece örnek olarak Android ile yapıldı. IOS ve Windows Phone sistemlerinde, paylaşılmış bellek olduğu için bunlarda da çalışır).

Bir sonraki video Newegg uygulamayı hacklemektir, Newegg uygulaması kredi kart numaraları ve adres kullanır (ingilizce).

Bir sonraki video’da H&R block uygulaması hacklenir. Bu uygulamada şifre ve TC Kimlik numarası kullanılır (ingilizce).

Yani bu uygulamalara baktıktan sonra, Turkiyede’de böyle şeyler olabilir. Onun için lütfen kurduğumuz uygulamalara dikkat edelim.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmişdir *

*


IP Adresiniz: 35.172.201.102

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>